Kancelaria odszkodowawcza – zakres i rodzaj usług

Odszkodowanie gotówka

Kancelarie odszkodowawcze mogą pomóc Ci uzyskać należne pieniądze. Czy jednak warto skorzystać z usług podmiotu, który zajmie się dochodzeniem roszczeń w Twoim imieniu? Dowiedz się więcej, jak w praktyce funkcjonuje kancelaria odszkodowawcza.

W ostatnich latach do sądów wpływają setki tysięcy spraw związanych z dochodzeniem odszkodowań. Statystycznie ok. 90% jest wygrywana przez poszkodowanych. Czy skuteczność wynika z korzystania z usług profesjonalistów?

W jaki sposób funkcjonuje kancelaria odszkodowawcza?

Zakres spraw prowadzonych przez specjalistów jest zróżnicowany, stąd często można spotkać się z firmami wąsko wyspecjalizowanymi np. w sprawach związanych z uzyskaniem pomocy w dochodzeniu odszkodowania od prywatnych ubezpieczycieli, szpitali, sprawców wypadków, ale także np. ZUS.

Pełnomocnicy zatrudnieni w kancelariach kompleksowo uzyskują odszkodowania, zadośćuczynienia czy renty. Głównymi obowiązkami w takich kancelariach jest dokładne ustalenie podmiotu zobowiązanego do zapłaty roszczenia. Następnie przeprowadzane są negocjacje, postępowanie reklamacyjne lub sądowe i wykonuje czynności prowadzące do wypłaty środków na konto poszkodowanego.

Odszkodowanie uszczerbek na zdrowiu

Wysokie odszkodowanie za wypadek komunikacyjny lub inny pomoże Ci uzyskać Kancelaria Radcy Prawnego Artura Klimkiewicza. Warto wiedzieć, że specjaliści pracujący w tej kancelarii pomogli wielu ludziom uzyskać nawet milionowe odszkodowania! Pierwsza konsultacja jest bezpłatna, więc nie masz nic do stracenia!

Czy klient kancelarii ponosi wysokie koszty?

Warunki zapłaty prowizji i opłat są dokładnie opisane i zawarte w umowie dot. świadczenia usług. Co istotne, od wypłaty zadośćuczynienia nie pobiera się prowizji. Gdy w imieniu osoby poszkodowanej występuje pełnomocnik, to kwota będzie znacznie wyższa niż w przypadku działania „na własną rękę”. Opłata za usługę powinna być pobrana dopiero po zakończeniu sprawy.

Zakres dochodzonych roszczeń – czy warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty?

Roszczenia mogą wystąpić w każdej sytuacji nieszczęśliwego wypadku: komunikacyjnego, w pracy lub każdego innego nieszczęśliwego zbiegu okoliczności prowadzącego do powstania krzywdy. Roszczenia są wypłacane w postaci: zadośćuczynienia, odszkodowania za utracone dochody, renty. Możliwe jest także pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Należy pamiętać, że kancelarie odszkodowawcze nie podlegają nadzorowi rzecznika finansowego. Warto sprawdzić skuteczność na podstawie spraw prowadzonych w przeszłości. Prowadzeniem spraw zajmują się nie tylko prawnicy, ale także specjaliści z zakresu medycyny czy ubezpieczeń. 

Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Polska zajmuje jedno z najwyższych miejsc w statystykach ilości wypadków drogowych w Europie. Zdarzenia zakończone obrażeniami ciała lub śmiercią mogą dotyczyć kierowców samochodów, motocykli, rowerzystów, ale także pieszych. Odszkodowania są przyznawane osobom, które nie spowodowały wypadku, a były wyłącznie jego uczestnikiem. Dotyczy to też najbliższej rodziny – w przypadku wypadku śmiertelnego. Środki najczęściej są wypłacane z ubezpieczenia OC. Co istotne, termin na dochodzenie roszczeń wynosi 3 lata.

Specyfika odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu

Gdy przez nieszczęśliwy zbieg okoliczności spowoduje poważne obrażenie ciała, możliwe jest ubieganie się o odszkodowanie od osoby, która jest odpowiedzialna za ten uszczerbek. W tym przypadku przede wszystkim będzie właściwy: zwrot kosztów leczenia, rekonwalescencji i rehabilitacji w terminie 3 lat od nastąpienia zdarzenia.

Czy można otrzymać odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby?

Jest to bardzo wrażliwa materia, szczególnie gdy okazuje się, że zmarły był również jedynym żywicielem rodziny. Odszkodowanie jest wypłacane za cierpienie, pogorszenie sytuacji życiowej, zwrot kosztów za pochówek. Termin wynosi 2 lata od momentu wypadku, chyba, że dotyczy to przestępstwa (wtedy termin wydłuża się do 20 lat). W takiej sytuacji szczególnie ważna jest pomoc kancelarii, gdyż dochodzenie należnych świadczeń w trudnej sytuacji życiowej jest utrudnione m. in. przez wpływ emocji.

Odszkodowanie za wypadek

W przypadku wypadku przy pracy odszkodowania może zostać wypłacone zarówno przez ZUS, jak i przez pracodawcę. Zakład Ubezpieczeń może wypłacić: zasiłek chorobowy, rentę lub odszkodowanie. Jeśli chodzi o zakład pracy, często wymaga się udowodnienie wszystkich przesłanek odpowiedzialności cywilnej na zasadzie ryzyka lub winy, a odpowiednie przedstawienie sprawy w procesie, może skutkować wypłatą wysokiego odszkodowania.

Podsumowując powyższe, usługi świadczone przez kancelarie odszkodowawcze są szansą na uzyskanie wysokiej kwoty odszkodowania dla osób, które były ofiarami nieszczęśliwych wypadków, czy to samochodowych, lekarskich, czy w drodze do pracy. To także szansa dla wszystkich, którym wypłacono zbyt niską kwotę odszkodowania. Należy pamiętać o dokładnym przeczytaniu warunków umowy, wyjaśnieniu wątpliwości dotyczących samego procesu uzyskania odszkodowania i co ciekawe – także o możliwości negocjacji warunków.

Podobne Artykuły

dodał
Poprzedni Wpis Następny Wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *